Lokalizacja zlecenia w sąsiedztwie ulicy filtrowej w Warszawie. Nasz klient we współpracy z architektem stworzyli projekt komórki lokatorskiej jako bazę do rozmów ze wspólnotą sąsiedzką. Projekt po konsultacjach trafił również do spółdzielni mieszkaniowej zarządzającej lokalami na dzielnicy Ochota, również w Warszawie. Po otrzymaniu wymaganych zgód, inwestor rozpoczął poszukiwania ekipy do realizacji swojego pomysłu.

Pan Jakub, inwestor, we współpracy z architektem, wykorzystując platformę fixly.pl, zamieścili ogłoszenie z informacją o zakresie prac do wykonania. Tym sposobem trafiliśmy na siebie. Od razu trzeba zaznaczyć, że ogłoszenie zamieszczone zostało jesienią 2023 roku, czas realizacji przypadł na marzec 2024 roku. Przesunięcie wynikało z ustaleń wspólnie z Klientem. Nie było presji czasu, czekaliśmy spokojnie na nowy rok.

Prace rozpoczęliśmy od dokładnego pomierzenia wnętrza, które docelowo miało być zabudowane. To co od razu rzuciło się w oczy to pozioma, ukośnie biegnąca przez całą szerokość piwnicy rura z gazem. Na całe szczęście na wysokości 195cm. co dla większości mieszkańców nie stanowi problemu w poruszaniu się po korytarzach.

Po dokonaniu niezbędnych pomiarów przystąpiliśmy do zakupu koniecznych materiałów. Pierwszym krokiem był wybór dostawcy lameli. Naszym stałym dostawcą jest polski producent firma lameo.pl. Oferują wysokiej jakości produkty, są terminowi i elastyczni. W między czasie konsultowaliśmy kwestie ramy do drzwi z firmą produkującą stalowe profile aluweld.pl

Projekt rozpoczęliśmy z początkiem marca od przetransportowania na miejsce realizacji naszego mobilnego warsztatu. Do skrzyni wrzucone zostały niezbędne elektro-narzędzia wraz z niezliczoną ilością śrubek, wkrętów i desek.

Potem poszło z górki. Rozpoczęliśmy montaż lameli od lewej strony. W między czasie Pan Jakub zlecił zewnętrznej firmie „odkrycie muru” w piwnicy. Po paru dniach gotowe były już ściany i zawieszone półki.

Przyszedł czas na przygotowanie drzwi. Plan był następujący. Do stalowej ramy o profilu 40x40mm, wykonanej na zamówienie, przykręcone zostaną lamele. Szerokość odstępu pomiędzy lamelami miała być taka sama jak na ścianach czyli 3cm. Ramą uprzednio została pomalowana proszkowo na czarny kolor aby dodać nieco lontowego charakteru komórce lokatorskiej.

Zamontowane drzwi wraz z pełną zabudową ścian.

Kolejnym krokiem była kwestia zmiany starej posadzki na nową. Zabezpieczona powierzchnia, usunięte nierówności, przygotowana masa samopoziomująca, wylewa i montaż listwy progowej.

Ostatnim etapem prac było założenie oświetlenia z czujnikiem ruchu, mechanizmy dociągania drzwi, kłódki i numeru lokalu.

Po zakończeniu prac, wspólnie z Talk To The Frog wykonaliśmy film opowiadający historię wspomnianej wyżej komórki i proces jej powstawania.

Skontaktuj się z nami jeśli ma w planach wykonanie zabudowy z lameli w swoim domu, mieszkaniu. Możesz to zrobić przez formularz kontaktowy, napisać maila biuro@tjws.pl lub dzwoniąc pod numer 535969369.

Bardzo udanego dnia!
Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *