Przedpokój jest wizytówką całego domu, ponieważ jest to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą zaproszeni przez na goście. Przedpokój powinien pasować do wystroju wnętrza innych pomieszczeń w naszym domu. Jak tego dokonać? Przede wszystkim dużo zależy od dostępnej powierzchni przedpokoju, ponieważ w przypadku niewielkiego metrażu, konieczne będzie postawienie na funkcje praktyczne, dzięki którym wygospodarujemy odpowiednią ilość miejsca na rozmieszczenie obuwia i odzieży. Współcześnie dużą popularnością cieszą się rozwiązania, w których skład wchodzi przestronna szafa do przechowywania ubrań, półki na buty, jak również miękkie siedzisko, na którym można usiąść podczas zdejmowania lub zakładania butów. Jakimi zasadami aranżacyjnymi się kierować podczas tworzenia wnęki w przedpokoju?

Liczy się pierwsze wrażenie

Jak już wspomnieliśmy, przedpokój wbrew pozorom jest niezwykle ważnym miejscem, ponieważ to tutaj z wykonaną przez nas aranżacją wnętrza mają styczność zaproszeni przez nas goście. Nowocześnie urządzony przedpokój będzie wstępem do kolejnych aranżacji, które zaskoczą wyszukanym stylem i estetyką, jak również praktycznością w codziennym użytkowaniu. Warto pamiętać, że przedpokój będzie dla zaproszonych gości wstępną zapowiedzią, czego mogą spodziewać się w dalszej części mieszkania.

Powiększ niewielką przestrzeń

Przedpokoje z reguły nie są pomieszczeniami o pokaźnych rozmiarach — zazwyczaj są wąskie i niewielkie, dlatego podczas ich aranżowania niezwykle ważne jest optyczne powiększenie przestrzeni. Jak tego dokonać? Wystarczy wykończyć wnętrze w jasnych barwach, jak również wprowadzić do niego przestronne lustra, które wizualnie powiększą pomieszczenia, jak również gwarantują możliwość skontrolowania wyglądu przed wyjściem z domu. Oczywiście oprócz wspomnianych dodatków trzeba będzie zadbać o odpowiednie oświetlenie wykończone w dość minimalistycznym designie. W mniejszych pomieszczeniach lepszym rozwiązaniem okaże się postawienie na światło w chłodnej barwie, która nada wnętrzu aspektu świeżości i lekkości.

Wieszaki ścienne czy wolnostojące?

Elementami, których nie może zabraknąć w przestrzeni przedpokoju, są wieszaki. To na nich można swobodnie zawiesić używane codziennie odzienie wierzchnie, jak również umieścić kurtki czy płaszcze przybyłych gości. Do wyboru do przestrzeni przedpokoju dostępne są modele ścienne lub wolnostojące, które okażą się nieodłącznym elementem przedpokoju o każdej porze roku. Do nowocześnie aranżowanych wnętrz dostępne są wieszaki charakteryzujące się efektowną stylistyką, kolorystyką, a także oryginalną formą, dlatego każdy dobierze model zgodny z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Wieszaki naścienne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przestrzeniach o niewielkim metrażu użytkowym, ponieważ nie zajmą wiele cennego miejsca. Natomiast w przypadku wieszaka wolnostojącego nie tylko będzie on funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza, ale również estetycznym dodatkiem, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Praktyczne półki i szafki na buty

Nowoczesny przedpokój powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby zrobić wrażenie na gościach, jak również perfekcyjnie dopasowywać się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Do wspomnianej przestrzeni, warto wprowadzić praktyczne półki i szafki, w których będzie można uporządkować poszczególne elementy obuwia. Wprowadzenie takiego rozwiązania umożliwi zachowanie w pomieszczeniu ładu i porządku, ponieważ obuwie nie będzie porozrzucane po podłodze, lecz będzie znajdować się w jednym miejscu.

Nowoczesne dekoracje do przedpokoju

Jeżeli chcesz postawić na nowoczesną aranżację przedpokoju, warto wprowadzić do niego liczne ozdoby, m.in. dekory ścienne w postaci plakatów czy ramek z rodzinnymi zdjęciami, jak również wazony ze sztucznymi kwiatami. W przypadku nowoczesnych rozwiązań należy jednak pamiętać o umiarze, które również polecany jest w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni użytkowej — nie zostanie ona wizualnie zagracona, dzięki czemu wnętrze zyska na spójnej i harmonijnej aranżacji.

A może usiądziesz?

Coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem do przedpokojów są ławki tapicerowane, na których można wygodnie usiąść w celu ściągnięcia lub założenia obuwia. Tapicerowane ławki nie tylko będą praktyczne w codziennym rozwiązaniu, ale również podkreślą wyjątkowy dekor wnętrza — będzie to nowoczesny element wyposażenia, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Ławki mogą być wyposażone w praktyczne podłokietniki, szuflady na drobne akcesoria, jak również w półki na buty, dzięki czemu maksymalnie zwiększą funkcjonalność przedpokoju. 

Dość dobrze się już znamy więc wiesz jakie możliwości ma nasz warsztat. Odezwij się do nas jeśli po głowie chodzi Ci praktyczne i designerskie zabudowanie przedpokoju. Serdecznie zapraszamy :> Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *